Милан надви Емполи и увеличи аванса си на върха

Отборът на Милан постигна пестелива победа с 1:0 като домакин на Емполи в късния мач от съботната програма на 29-ия кръг в Серия "А". Пиер Калюлю вкара единственото попадение в 19-ата минута. Така "росонерите" увеличиха аванса си на върха в класирането и записаха девети пореден двубой във всички турнири без загуба.

Стефано Пиоли направи само една промяна в своя състав след победата с 1:0 над Наполи. Тя беше продиктувана от наказанието на Тео Ернандес, което доведе до това Алесандро Флоренци да е титуляр. Героят срещу „партенопеите“ Оливие Жиру отново беше на върха на атаката. Гостите пък бяха подредени в 4-3-2-1, като Андреа Пинамонти водеше нападението.

Първата голова възможност в мача се откри пред Флоренци в 9-ата минута, но Гулиелмо Викарио отрази неговия опасен шут. Десет минути по-късно Жиру изпълни пряк свободен удар, който се отби в стената от играчи. Топката обаче отиде при Калюлю, който с далечен шут по земя я прати в противниковата мрежа за 1:0. В 36-ата минута Флоренци стреля от малък ъгъл, като прати топката над вратата. Две минути по-късно Пинамонти нанесе първия удар за гостите в мача, но не намери целта. В оставащото време до почивката Жиру имаше три възможности да се разпише. При първата прати топката в аут, при втората шутът му беше блокиран, а при третата Викарио изби удара му с глава.

В 50-ата минута Себиастиано Луперто отклони центриране на Филипо Бандинели и предизвика първата намеса на Майк Менян в мача. След това Недим Байрами се опита да вкара директно от корнер, но вратарят не позволи това да се случи. В 56-ата минута Жуниор Месиас напомни за себе си с далечен удар, който обаче попадна в обятията на Викарио. В 67-ата минута бразилецът пробва нов изстрел, но и този път вратарят улови топката. Десет минути по-късно Жиру стреля с глава, но го направи неточно. До края на мача тосканци се опитаха да стигнат поне до изравнителен гол, но отбраната на домакините се справи с техния натиск.

Така лидерът в класирането Милан събра 63 точки и има с пет повече от втория Интер, който обаче е с два изиграни мача по-малко. Емполи пък остана на 13-ото място с 32 спечелени точки, като тимът няма победа в последните си 13 срещи във всички турнири.

МИЛАН - ЕМПОЛИ 1:0

1:0 Калюлю (19')

Милан: Менян, Калабрия, Калюлю, Томори, Флоренци, Тонали, Бенасер, Месиас, Кесие, Леао, Жиру

Емполи: Викарио, Какаче, С. Романьоли, Луперто, Фиамоци, Бандинели, Аслани, Журковски, Хендерсън, Байрами, Пинамонти